Ман Юнайтед се справи с Бърнли навън и се доближи на точка от ШЛ

Манчестър Юнайтед спечели визитата си на Бърнли на стадион „Търф Моор“ с 2:0 в среща от 34-и кръг на Премиършип.

Антони Марсиал даде преднина на гостите в 21-ата минута, а в 39-ата Уейн Рууни бе на нужното място в подходящия момент и от малък ъгъл простреля вратата на Бърнли за втори път.

Манчестър Юнайтед след тази трета поредна победа заема пето място в класирането с точка по-малко от четвъртия Манчестър Сити. Бърнли е на 15-о място на пет точки от зоната на изпадащите.

В следващия кръг отборът на Жозе Моуриньо посреща Суонзи, а Сити гостува на Мидълзбро, който има само теоретични шансове за оцеляване в елита.

Преди днешния мач по време на загрявката футболистите на Манчестър Юнайтед подкрепиха контузените си колеги Маркос Рохо и Златан Ибрахимович, като излязоха на терена с фланелки с техните имена. Рохо и Ибра са аут до края на сезона, а последният вероятно ще приключи с футбола на 35-годишна възраст заради тежката си травма в коляното.