Мечтите за чудо рухнаха пред черно-бялата крепост

Барселона и Ювентус завършиха наравно 0:0 на стадион „Камп Ноу“ в четвъртфинален мач реванш от Шампионската лига.

Главен съдия на двубоя бе холандецът Бьорн Куйперс.

В първите десет минути на мача Ювентус имаше инициативата. Футболистите на Макс Алегри пресираха високо и агресивно влизаха в единоборствата за първа топка, печелейки повечето от тях.

Играта се водеше в половината на домакините, без да има опасности за Тер Щеген.

При една контра на „Старата госпожа“ в 12-та минута Игуаин се озова на чиста стрелкова позиция от границата на пеналта, но шутира над напречната греда.

Три минути по-късно Иван Ракитич бе оставен непокрит на дъгата и отправи мощен удар. Мерникът на хърватина му изневери. Буфон нямаше нужда да се намесва.

В 16-та минута Дибала с глава намери Куадрадо на точката на дузпата. Колумбиецът получи, докато бе с гръб към вратата. Последва опит за задна ножица. Кълбото профуча над вратата.

Постепенно Барса овляда инициативата. Малко преди да изтекат първите 20 минути, каталунците се доближиха до откриване на резултата. Алба центрира отляво, Суарес отклони за Меси, който шутира от точката на дузпата, но топката мина на сантиметри от лявата странична греда.

Джанлуиджи Буфон трябваше да се намесва в 30-та минута, когато Лионел Меси отправи плътен удар, насочвайки топката към долния десен ъгъл. Капитанът на Юве изби, а при добавката Лео уцели външната страна на мрежата.

Гостите съжаляваха много в 38-та минута, когато Пянич изведе Игуаин зад гърба на защитата. Аржентинецът засече подаването, стреляйки с десния крак. Ударът бе насочен в тялото на вратаря и Тер Щеген улови.

Първият жълт картон в мача бе показан на Андрес Иниеста в 40-та минута. Халфът бе декориран за фаул срещу Куадрадо в централната зона, спирайки опасна контра на Юве.

Неймар също бе официално предупреден, след като зверски влезе в краката на Пянич в средата на терена. Гневът на бразилеца бе породен от нарушение на босненеца срещу Лео Меси секунди преди това.

Реферът даде минута продължение на първата част. Двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Барса натисна след началния сигнал за втората част. При една контраатака на Юве в 49-та минута Игуаин изведе Куадрадо на позиция „очи в очи“ с Тер Щеген. Колумбийското крило на „бианконерите“ стреля по диагонала, като дълбото премина покрай десния страничен стълб.

Секунди по-късно Неймар проби по левия фланг и мощно шутира към вратата. Мерникът на бразилеца му изневери в тази ситуация. Топката профуча далече от целта.

В 51-та минута Меси направи двойно с Неймар. Аржентинецът шутира от границата на наказателното поле. Кълбото прелетя над напречната греда.

Десет минути след началото на второто полувреме Меси овладя на дъгата и стреля по посока на вратата. Киелини се хвърли в краката на аржентинеца и успя да отклони топката, която излезе в корнер.

Две минути по-късно именно Киелини се превърна в първия играч на Юве с жълт картон. Бранителят фаулира Суарес пред наказателното поле на „бианконерите“. Меси получи чудесна възможност да изпълни пряк свободен удар, фронтално срещу вратата. Ударът на Лео обаче бе разочароващ.

Луис Енрике пусна в игра Алкасер в 60-та минута, заменяйки Ракитич. Домакините заиграха ва банк.

Буфон увисна при корнер в 66-та минута и подари топката в краката на Лео Меси, който стреля от воле над опразнената врата на Юве.

Домакините доминираха, а Юве се бранеше. Серхи Роберто получи пространство и отправи параболичен удар в 69-та минута, като се размина с гола за броени сантиметри.

Пауло Дибала напомни за себе си, две минути по-късно. Аржентинецът получи пас от Дани Алвеш пред наказателното поле на домакините и нахлу в пеналта. Дибала финтира трима защитници и шутира над вратата.

В 75-та минута Алегри извади Дибала. На терена се появи Андреа Бардзали. Юве заигра с трима в отбрана.

Единадесет минути преди края Неймар центрира отляво, защитата на Юве не успя да изчисти и се наложи на Буфон да демонстрира блестящия си рефлекс. Капитанът спаси „Старата госпожа“ в тази ситуация.

Реферът даде три минути продължение на редовното време. След последния съдийски сигнал футболистите на „Старата госпожа“ празнуваха класирането си на полуфиналите. С общ резултат от двата мача 3:0 Ювентус продължава напред в турнира.

Стартови състави:

Барселона: 1.Тер Щеген, 3.Пике, 4.Ракитич, 5.Бускетс, 8.Иниеста, 9.Луис Суарес, 10.Меси, 11.Неймар, 18.Жорди Алба, 20.Серхи Роберто, 23.Умтити

Ювентус: 1.Буфон, 3.Киелини, 19.Бонучи, 12.Алекс Сандро, 23.Дани Алвеш, 5.Пянич, 6.Кедира, 17.Манджукич, 21.Дибала, 7.Куадрадо, 9.Игуаин