37 на Ървинг, 89 на Голямото трио и 2-0 за Кливланд

Кливланд влезе в четвъртата част на мач №2 срещу Индиана с преднина от 18 точки и пак показа познатата си слабост, позволявайки на съперника си да стопи 2/3 от разликата, но този път не се стигна до тотален срив и Кавалиърс спечелиха със 117:111. По този начин шампионите отиват в Индианаполис, където са следващите два двубоя от серията в първия кръг на плейофите с пълен актив и преднина от 2-0 победи.

Голямото трио на домакините вкара 89 точки, а най-резултатен бе Кайри Ървинг, завършил с 37 при 14/24 стрелба от игра. ЛеБрон Джеймс навъртя 8 грешки, но те бледнеят на фона на цялостното му представяне от 25 точки, 10 борби, 7 асистенции, 4 отнети топки и 4 чадъра.

Кевин Лав също завърши с „дабъл-дабъл“ – 27 точки и 11 борби при 100% стрелба от наказателната линия (12/12).

Нито един друг играч на Тайрон Лу не прескочи границата от 10 точки, а въпреки победата за Кавс имаше и лоши новини – Джей Ар Смит се контузи и не игра през второто полувреме.

Пол Джордж с 32 точки, 8 борби и 7 асистенции бе най-добрият за Пейсърс. Лидерът на гостуващия тим е вкарвал поне по една тройка вече в 19 поредни плейофни мача, но въпреки забележителното му постижение, историята е изцяло срещу неговия тим. Индиана е с баланс 0-9 след две загуби в първите два мача от серия от елиминациите.

Джеф Тийг вкара 23 точки, а Тадиъс Йънг добави 16 и 6 отнети топки за загубилия тим.

Серията се мести в Индианаполис, а мач №3 е на 21 април.