Люксембург ни разнищи на хокей

Люксембург победи България с 10:4 (3:3, 4:1, 3:0) във финален мач на Световното първенство по хокей на лед в Дивизия 3 и се класира в по-горното ниво за следващия сезон. Така в най-ниското ниво на хокея на лед България заема 2-о място от 8 отбора. България започна отлично срещата и поведе с 3:1 в 15:15 минута, като Мирослав Василев откри само след 2:15 минути игра. Играчите от Великото херцогство изравниха след малко повече от 2 минути, но Алексей Йотов и Георги Искренов – син на легендата на футболния Левски Божидар Искренов, направиха 3:1.

Само в рамките на оставащите 3 минути гостите стигнаха до 3:3. Веднага след началото на втората част Люксембург поведе с 4:3, но с второто си попадение за днес Алексей Йотов направи 4:4. От този момент до края противниците превъзхождаха нашите момчета във физическо отношение и бързина и вкараха още 6 шайби във вратата на Никола Николов. Мирослав Мосър и Тиери Беран с по два гола се отличиха за отбора на Люксембург.