Айзея Томас с 33 точки след трагедията

Чикаго стартира с победа като гост в плейофите в НБА – 106:102 в Бостън, а Джими Бътлър вкара 30 точки и взе 9 борби за Биковете.

Мачът беше доста емоционален и за звездата на Селтикс Айзея Томас, който игра броени часове след смъртта на 22-годишната си сестра Чайна, загинала в автомобилен инцидент. Мотивиран от това, Айзея Томас вкара 33 точки за домакините, които обаче се оказаха недостатъчни за победата. Бътлър се разигра през второто полувреме, когато отбеляза 23 точки, а Боби Портис добави 19 за Биковете. За Бостън Ал Хорфорд завърши с 19 точки, 8 асистенции и 7 борби.

Шампионите на Западната конференция Голдън Стейт стартира подобаващо – 121:109 над Портланд у дома. При дебюта си в плейофите за Уориърс Кевин Дюрант вкара 32 точки и 10 борби, а Стеф Къри – 29. Домакините имаха проблеми с дуото на Портланд Си Джей Маккалъм и Деймиън Лилард, като първият отбеляза рекордните 41 точки, а партньорът му – 34. Но липсата на контузения център Юсуф Нуркич се оказа важна за тях. Дреймънд Грийн отбеляза 19 точки, взе 12 борби и подаде 9 асистенции, а Дюрант вкара 12 от 20 от игрова ситуация.

Хюстън започна с победа у дома над Оклахома, побеждавайки с убедителното 118:87. Джеймс Хардън наниза 37 точки. Домакините решиха мача в третата част, когато бяха убедителни във всеки показател. Рокетс водеха с 20 точки аванс, когато Хардън седна на пейката 7 минути преди края.

Вашингтон продължи със силната серия от редовния сезон и победи Атланта със 114:107 на старта на серията. Джон Уол с личния си рекорд от 32 точки в плейофите, от които 15 в третия период. Брадли Бийл добави 22.