Борна Чорич спечели турнира в Маракеш

Хърватинът Борна Чорич победи поставения под номер 3 в схемата Филип Колшрайбер с 5:7, 7:6 (7:3), 7:5 във финала на турнира по тенис в Маракеш (Мароко) с награден фонд 540310 евро. Хърватинът показа здрави нерви през цялата среща и след драма ликува с трофея.

На непоставения хърватски тенесист му бяха необходими 2 часа и 38 минути, за да затвори срещата.

Първият гейм бе много равностоен и вървеше гейм за гейм до 6:5 в полза на Колшрайбер.

Чорич подаваше, а опитният германец проби на 15 и взе първия сет.

Това даде импулс в играта на Филип и той с 3:0 гейма във втория сет. Борна Чорич показа, че неслучайно е достигнал до битката за трофея и успя да изравни до 3:3. Така отново до 6:5 в полза на Колшрайбер всичко вървеше спокойно.

Тогава при сервис на своя противник той пропиля цели пет мачбола. Чорич все пак спечели и възползвайки се от психологическото предимство, спечели тайбрека със 7:3.

Решителният трети сет отново започна отлично за Филип Колшрайбер, който при 1:1 гейма направи пробив и след това го затвърди. Обратът настъпи при 4:3 в полза на германеца, когато Чорич проби на 30.

Борна Чорич стигна до 6:5 в своя полза и при подаването на опонента си стигна до три мачбола. Първият бе отразен от Колшрайбер, но при втория си опит хърватинът ликуваше.

За 20-годишния Борна Чорич това бе първа титла в мъжкия тенис при три финала на неговата сметка. Миналата година хърватинът отново стигна до решителния мач в Маракеш, но отстъпи пред Фредерико Делбонис от Аржентина.

Филип Колшрайбер има 16 участие във финали от турнири на АТП, като има 7 титли.