България ще играе финал за хокейна титла в група III

България разби Грузия с 9:3 и ще спори за титлата на провеждащото се в Зимния дворец в София световно първенство по хокей на лед в група III. Нашите хокеисти ще играят тази вечер от 19:30 часа срещу състава на Люксембург.

Герогри Искренов откри резултата в 8-ата минута. Мирослав Василев, Мартин Николов и Цветан Цветанов добавиха още три попадения до края на първата третина, която практически осигури успеха на българите.

През втората част Артьом Кожулин намали, но Станислав Мухачев вкара пети гол, когато „лъвовете“ бяха с човек по-малко на леда. Георгиев направи резултата 6:1.

В последната част Цветан Цветанов отбеляза два гола, а Георги Искренов един. Грузинците чрез Шевцов с две попадения направиха загубата си по приемлива.

В другия полуфинал Люксембург победи Хонг Конг с 8:1. В мач за класиране на пето място Тайван се наложи над Обединените арабски емирства с 4:0.