Два гола на Игуаин поведоха Ювентус към титлата

Ювентус направи поредна стъпка към шеста поредна титла на Серия А, след като победи като гост Пескара с 2:0 в мач от 32-ия кръг на италианското първенство.

Гонзало Игуаин даде преднина на „Старата госпожа” в 22-та минута, а малко преди почивката в 43-та минута отново той удвои преднината на Юве.

Аржентинският национал откри резултата след пробив на Куадрадо. Той изстреля топовен шут, който бе избит от вратаря на Пескара.

Впоследствие топката се върна обратно в полузащитника, който веднага намери непокрития Игуаин и той се разписа за 1:0.

Второто попадение падна след центриране на Манджукич, който свали с глава на своя съотборник, който прати за втори път топката във вратата на Винченцо Фиорило.

Това бе и 23-то попадение за аржентинеца през този сезон. С днешната си победа Ювентус е на върха с актив от 80 точки. Преднината с вторите в класирането Рома набъбна до 8 пункта, след като „вълците” завършиха 1:1 с Аталанта. Третият Наполи, който е с 67, приема Удинезе от 21:45 ч. тази вечер.