Берое пак взе своето в Пловдив

Носителят на Купата на България Берое (Стара Загора) отново взе своето от Пловдив и местния Академик Бултекс 99, но този път в мач от календара на Националната Баскетболна Лига. Заралии, които продължават представянето си на два фронта и паралелно с мачовете в българското първенство, играят и в Балканската лига, където са на крачка от трофея, спечелиха срещу „студентите“ с 85:64. По този начин играчите на Любомир Минчев се върнаха на желания път, след като преди седмица загубиха като гост на шампиона Лукойл Академик.

Точно според философията на треньора си, старозагорци стигнаха до победата с агресивна и всеотдайна игра в защита.

Първото полувреме бе равностойно и след неговия край гостите водеха с 37:33, но още през втората част загатнаха за това какво ще се случи след почивката, допускайки само 13 точки в коша си.

Нещата продължиха в същия дух и през третия период, спечелен от гостите с 9 точки – 24:15, а във финалните 10 минути Берое пак удържа Академик Бултекс 99 до доста по-малко от 20 точки, за да спечели петнадесетата си победа за редовния сезон след 85:64.

Степан Тесия и Шейн Гибсън се отличиха с 16 и 15 точки за победителите, докато за домакините Оскар Белфийлд и Джордан Семпъл реализираха по 20.

АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99 – БЕРОЕ 64:85 (20:20, 13:17, 15:24, 16:24)

АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99: Оскар Белфийлд 20, Шакир Смит 12, Васил Бачев 5, Джордан Семпъл 20, Станислав Ваклинов 2 (Милорад Шутулович, Васил Александров 2, Планимир Дафинов, Васил Михайлов 3)

БЕРОЕ: Брандис Райли-Рос 9, Шейн Гибсън 15, Николай Николов 12, Аарън Джоунс 13, Тодор Тодоров 2 (Пламен Алексиев 10, Евгени Василев, Степан Тесия 16, Омари Гудул 6, Мартин Раднев 2)