Монтана драматично победи Берое след продължение

Шампионът Монтана победи драматично гостуващия Берое със 77:73 точки след продължение в първия мач от полуфиналните плейофи на женското баскетболно първенство.

Двубоят беше равностоен през по-голямата си част, въпреки че домакините пропиляха аванс от 49:40 в третата част и само 95 секунди преди края изоставаха с 58:64.

Радостина Димитрова изравни за Монтана с два точно изпълнени наказателни удара 21 секунди преди сирената за 64:64. а в продължението шампионките стартираха с 8 безответни точки и дръпнаха със 72:64.

като успяха да запазят аванса си до края.

Димана Георгиева беше най-резултатна за победителките с 18 точки, а за старозагорки моник Рийд вкара 38.

Вицешампионът Хасково постигна убедителен успех в първия мач от полуфиналната серия срещу Нефтохимик с 95:70 точки. Домакините взе аванс от 15 точки още след първата четвърт и до края контролираха двубоя.

Виолина Кочева реализира 31 точки за успеха, а Чепси Пий допринесе с 23 точки и 11 борби. Тина Требец беше най-резултатна за бургазлийки с 24 точки.