Резервите на Спърс без милост срещу Далас

Грег Попович даде почивка на голяма част от основните си играчи, но това не попречи на Сан Антонио да спечели със 102:89 тексаското дерби с Далас. Резервите на Спърс се доказаха по перфектен начин, а звездата на вечерта бе новобранецът Брин Форбс, реализирал рекордните за кратката си професионална кариера 27 точки.

Гардът получи повече от 20 минути игрово време за едва четвърти път през сезона и се отблагодари със страхотно офанзивно представяне. За 29 минути на паркета той вкара 4/9 от тройката, 6/10 за 2 точки, 3/3 от наказателната линия, а освен това направи и 6 асистенции.

191-сантиметровият стрелец многократно бе изпращан в Лигата за развитие по-рано през сезона, но сега се отблагодари перфектно за гласуваното му доверие.

Друг новак също бе на висота – Давис Бертанс реализира 19 точки за победа №61 на своя тим, а Дейвид Лий вкара 16, овладя 13 борби и даде 5 асистенции. Джонатан Симънс (12) и Диуейен Дедмън (10) допълниха петицата на реализаторите за гостите.

Дуайт Пауъл с 12 точки и Йоги Феръл с 11 бяха най-резултатни за Маверикс.