Уестбрук отметна още една задача от списъка „Робъртсън“

Ръсел Уестбрук се размина с “трипъл-дабъл” във втори пореден мач, но въпреки това застана редом до Оскар Робъртсън. Оклахома Сити загуби от Финикс с 99:120, а Ръс завърши с 23 точки, 12 борби и 8 асистенции, което се оказа напълно достатъчно да го превърне във вторият играч, който ще завърши цял един сезон с двуцифрени средни показатели в три различни статистически категории.

През сезон 1961/1962 Робъртсън записва средни показатели от 30.8 точки, 11.

4 асистенции и 10.1 борби в 71 мача за Синсинати Роялс. До момента Ръсел има по 31.8 точки, 10.7 борби и 10.4 асистенции в 78 мача.

Голямата звезда на Тъндър направи необходимите шест завършващи паса, които да му осигурят впечатляващата статистика, но стрелбата му бе ужасна (6/25 от игра, включително 2/12 от тройката), а освен това той направи и 8 грешки, преди Били Доновън да го извади от игра малко повече от 2 минути преди сирената.

Уестбрук има още три мача, в които ще опита да пренапише историята и да стигне до “трипъл-дабъл” №42 през сезона. Иначе при поражението от Сънс гардът не започна никак добре и пропусна първите си 11 шута от игра, което явно повлия на цялостния му ритъм, както и на този на отбора.

Девин Букър изигра поредния си блестящ двубой за Сънс и вкара 37 точки за 38 минути. Младокът, който преди няколко седмици наказа Бостън със 70 точки в един мач успя при 5/9 стрелби от тройката, 6/8 от наказателната линия и 8/10 за 2 точки. Ти Джей Уорън добави 23 точки и 16 борби, Тайлър Юлис реализира 12 точки, а резервите на отбора също имаха немалка заслуга, като Алан Уилямс, Дерик Джоунс-младши и Джаред Дъдли вкараха по 11 точки всеки.

Домакините се разправиха с Тъндър още преди почивката и водеха със 71:48, записвайки най-резултатното си първо полувреме за сезона.

Победата спаси Финикс от клубен антирекорд. Преди този мач “слънцата” бяха загубили 13 срещи поред, изравнявайки най-лошото постижение в своята история, което бе поставено миналия сезон.