Отборът на Шкода спечели „100% Power Мач на звездите“

Отборът на Шкода спечели традиционния „100% Power Мач на звездите“ на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи със 150:149 (22:28; 36:38; 38:29; 37:38; 17:16) след продължение над тима на Търкиш Еърлайнс.

Най-резултатен за победителите беше Травис Даниелс с 30 точки, Божидар Аврамов добави 28 точки, а Девън Шелтън и Дани Гибсън вкараха съответно по 18 и 14 точки.

Омари Гудул вкара 37 точки за Търкиш Еърлайнс, Андрей Иванов добави 24 точки, а Константин Коев и Аарън Джоунс завършиха съответно с по 23 и 22 точки.

Двубоят започна с пет поредни точки на Гудул за тима на Търкиш Еърлайнс, но Цонков и Даниелс бързо върнаха „зелените“ от Шкода близко до съперника.

До края на първата четвърт баскетболистите и на двата отбора заложиха повече на атрактивните изпълнения в нападение, а след десет минути Търкиш Еърлайнс водеше с 28:22.

В началото на втората четвърт „сините“ от Търкиш Еърлайнс вдигнаха оборотите и набързо натрупаха аванс от 20 точки – 50:30, но след това Александър Дяковски и Любомир Минчев направиха няколко промени в селекцията на Шкода и „зелените“ се върнаха в мача – 58:66.

През третата четвърт символичните гости от Шкода продължиха да търсят обрат, като направиха няколко отлични отигравания, а в края на частта Шакир Смит „избухна“ с две забивки и една тройка и обратът бе налице – 96:95 за Шкода.

Заключителните десет минути премина под знака на надстрелването между двата отбора. В тези минути Божо Аврамов и Шелтън бяха безпощадни и поддържаха аванса на Шкода – 118:111, но след това Коев наниза тройка и два наказателни и равенството бе възстановено. Отново Коев бе над всички, след като вкара тройка за 121:120 в полза на Търкиш Еърлайнс. Драмата бе пълна до самия край, като 20 секунди преди края Гибсън вкара за Шкода – 133:130, но 1 секунда преди финала Коев изравни – 133:133.

В допълнителните пет минути „сините“ дръпнаха, но малко преди края Божо Аврамов и Дани Гибсън нанизаха страхотни тройки и Шкода отново изравни – 149:149. Когато изглеждаше, че този двубой ще завърши наравно, бе отсъдено лично нарушение на Маринчешки срещу Шелтън буквално със сирената, а американецът вкара единия от двата наказателни удара и донесе победата на отбора на Шкода – 150:149.

Търкиш Еърлайнс – Шкода 149:150 (28:22; 38:36; 29:38; 38:37; 16:17)

Търкиш Еърлайнс: Куртев 2, Зак 13, Коев 23, Гудул 37, Дудев 3 (Белфийлд 5, Бруинсма 9, Веселинов 3, Иванов 24, Джойнс 22, Маринчешки 8)

Шкода: Гибсън 14, Даниелс 30, Савич, Семпъл 24, Цонков 12 (Алексиев 3, Смит 13, Шелтън 18, Аврамов 28, Димитров 4, Маринов 4, Райков)