Фенове атакуваха играчи на Кот Д’Ивоар и Сенегал

Контролната среща между Сенегал и Кот д’Ивоар, която се игра на стадион „Шарлети“ в околностите на Париж, беше прекратена при резултат 1:1 в 88-ата минута заради нахлуването на зрители на терена. Според информациите във френските медии, група фенове без билети са се събрали край стадиона с цел да създават проблеми. В края на мача те започнаха да прескачат загражденията и да нахлуват на терена, а стюардите не успяха да се справят със създалата се ситуация. Заради настъпилия хаос на трибуните и терена, съдията Тони Шапрон прекрати срещата, а играчите се прибраха в съблекалните.

Един от нахлулите се опита да приложи хватка от борбата на Ламин Гасама от Сенегал. Преди двубоя да бъде прекратен, Садио Мане откри за Сенегал в 68-ата минута, но само три по-късно Сириак изравни. Това е втори случай в рамките на четири години, когато срещата между двата отбора е прекратявана преждевременно заради проблеми с феновете. През 2012 г. отборът на Сенегал бе дисквалифициран от Купата на Африканските нации след като бунт на феновете доведе до хвърляне на камъни, ракети и бутилки по терена в Дакар. Срещата бе прекратена в 78-ата минута при резултат 2:0 за Кот д’Ивоар.