Уориърс оставиха Рокетс на земята

Стеф Къри отбеляза 32 точки, а Клей Томпсън добави 25 при победата на Голдън Стейт със 113:106 срещу Хюстън в мач от редовния сезон на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада. Уориърс отбелязаха цели 37 точки през първата четвъртина и не изоставаха в нито един момент от мача, с който записаха 60-та си победа за сезона.

Голдън Стейт поведе с осем точки след двa успешни наказателни удара на Къри три минути преди края, а Джеймс Хардън пропусна стрелбите си в две последователни атаки на Хюстън. Всичко беше решено от миналогодишния най-полезен играч Къри, който отбеляза тройка 1:46 минути преди сирената и изпрати феновете към изходите.

Уориърс продължава да е начело в Западната конференция, а преследвачите на отбора са Сан Антонио и Хюстън.