Барселона и Везенков с победа в Евролигата

Отборът на Барселона, където играе българският национал Александър Везенов, записа 11-а победа в редовния сезон на Евролигата, след като се наложи при домакинството си на Цървена звезда (Белград) с 67:54 (17:18; 15:11; 20:14; 15:11) в двубой от XXVIII кръг на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Везенков започна в титулярната петица на каталунците и за 20 минути на терена записа срещу името си 8 точки (2/4 от зоната за три точки и 2/2 от линията за наказателни удари), 1 борба и 1 открадната топка.

Най-резултатен за испанците беше Стратос Перпероглу със 17 точки, а Петери Копонен добави 13 точки.

Барселона започна добре двубоя със серия от 8:2, но след това домакините отстъпиха инициативата и до края на първата част гостите от Сърбия успяха да осъществят пълен обрат – 18:17.

Петери Копонен вкара тройка в началото на втория период и Барса отново поведе, като до почивката испанците не изпуснаха лидерската позиция и след 20 минути водеха с 32:29.

Каталунците стигнаха до двуцифрен аванс още на старта на третата четвърт след точни стрелби на Перпероглу и Клавер – 42:31, като оттук до края на двубоя баскетболиситите на Йоргос Барцокас успяха да удържат натиска на съперника и Барселона се поздрави със заслужена победа – 67:54.

Барселона – Цървена звезда 67:54 (17:18; 15:11; 20:14; 15:11)

Барселона: Райс 5, Клавер 5, Наваро 2, Везенков 8, Курикс 2, Ериксон 3, Диане 3, Олесон 7, Копонен 13, Ренфроу 2, Перпероглу 17

Цървена звезда: Уолтърс 8, Томпсън 2, Дангубич 5, Митрович 8, Лазич 7, Симонович 7, Дженкинс 8, Гудурич 5, Йович, Кузмич 2, Биелица 2