Радванска и Вожняцки продължават в Маями

Шампионката от 2012 година Агниешка Радванска (Полша) се класира за третия кръг на силния турнир по тенис в Маями с награден фонд 6,99 милиона долара. Поставената под номер 5 Радванска победи Цян Ван (Китай) със 7:6(3), 6:1

Полякинята сервираше за първата част при 5:4, но допусна пробив, а след това пропиля два сетбола при 6:5, но все пак поведе в резултата след 7:3 точки в тайбрека.

Двубоят беше прекъснат малко след началото на втория сет заради дъжд, а при доиграването полякинята нямаше проблеми и със серия от шест поредни гейма стигна до успеха.

В следващия кръг тя ще срещне 35-годишната полуфиналистка от Откритото първенство на Австралия Миряна Лучич-Барони (Хърватия), която се наложи над украинката Катерина Бондаренко с 6:2, 2:6, 7:6(2) и записа първи успех в основната схема на турнира в Маями от 18 години.

Бившата номер 1 в света Каролин Вожняцки от Дания стартира със солидна победа над преминалата през квалификациите представителка на домакините Варвара Лепченко с 6:1, 6:2.

Четвъртата в схемата Доминика Цибулкова също се справи с квалификантка – Вероника Сепеде Ройг (Парагвай), с 6:3, 6:2, а в третия кръг ще играе срещу срещу белгийката Кирстен Флипкенс, която елиминира хърватката Ана Конюх със 7:6(4), 6:7(6), 6:2.

Номер 2 Каролина Плишкова (Чехия) записа успех във втория кръг над американката Медисън Бренгъл с 6:1, 6:3 и очаква мач срещу Юлия Путинцева (Украйна).

27-ата в схемата Путинцева спечели срещу Карина Витхьофт (Германия) с 6:4, 6:4.