Чехия победи Литва с 3:0 в контрола

С три гола след почивката Чехия надигра Литва с 3:0 в контрола на стадиона в Усти над Лабем.  Селекционерът Карел Яролим заложи на два различни състава в двете полувремена. Още в началото на втората част Михал Кърменчик беше задържан с ръка от Симонас Паулиус и чехите получиха дузпа. Томас Хорава отбеляза ниско в средата на вратата за 1:0.

В 64-ата минута халфът на Удинезе Якуб Янкто открадна топката на централната линия, напредна на скорост и удвои по диагонала с помощта на дясната греда. 11 минути преди края Ондрей Челустка получи диагонален пас и с глава намери пред вратата Михал Кърменчик, който овладя на гърди и технично преодоля вратаря за трети път.

В неделя Чехия гостува на Сан Марино в световните квалификации. Литовците имат тежко гостуване на Англия в същия ден.