Юве все по-близо до рекордното Скудето

Шампионът на Италия Ювентус продължава успешно пътя към рекордното шестото поредно Скудето. „Бианконерите“ спечелиха напълно заслужено с 1:0 гостуването си на Сампдория от 29-ия кръг на Серия „А“. Единственото попадение реализира Хуан Куадрадо с глава още в 7-ата минута. Множество пропуски на Гонсало Игуаин и Марио Манджукич преди почивката попречиха на Старата госпожа да спечели по-убедително.

Лошата новина за Максимилиано Алегри е, че Пауло Дибала напусна с мускулна травма в 28-ата минута, като на негово място влезе Марко Пяца.

Сампдория – Ювентус 0:1+32
Аржентинският таран Гонсало Игуаин, който не се е разписвал от месец в първенството, водеше атаката на гостите, а зад него действаха Пауло Дибала, Хуан Куадрадо и Марио Манджукич. В защита Даниеле Ругани смени Леонардо Бонучи, а Андреа Бардзали се завърна в центъра на отбраната, където смени Меди Банатия. Даниел Алвеш и Асамоа бяха крайните защитници, а Сами Кедира и Миралем Пянич бяха опорните халфове.

Още от първата минута шампионите започнаха да атакуват мощно, а домакините разчитаха на контраатака, където най-опасен бе Фабио Куалярела. Именно той стреля опасно в шестата минута, но топката мина покрай гредата на Джанлуиджи Буфон. Следващата атака Куадрадо с хубав плонж препарира Кристиaн Пуджони. Колумбиецът вкара своя втори гол с глава в първенството с екипа на Юве, след като бе го правил досега само срещу бившия си тим Фиорентина миналата година. Попадението бе негово второ в тази кампания след победния гол срещу Интер. Интересното е, че това бе 12-и гол за шампионите в първите 15 минути на мачовете през този сезон, което го прави абсолютен лидер по този показател.

Следващите минути минаха изцяло под диктовката на шампионите, но Пуджони спасяваше, а веднъж Манджукич уцели Игуаин на празна врата. Последният се опитваше всячески да се разпише, но нямаше ден, докато стражът на домакините се представи на ниво.

Втората част оборотите намаляха, а Куалярела продължи да бъде най-активен за Самп. Положенията пред Буфон обаче бяха малко и напълно заслужено Ювентус спечели 24-та победа в първенството. „Моряците“ пък прекъснаха серията си от седем поредни мача без загуба, като записаха десето поражение в първенството, но тифозите въодушевени от двете победи в дербито над Дженоа, което не се бе случвало от 62 години, изпратиха с аплодисменти любимците си.