sportove.net

УБА задълбочи кризата в Арсенал

Уест Бромич записа престижна победа като домакин с 3:1 над борещия се за място в топ 4 тим на Арсенал в мач от 29-ия кръг на Висшата лига. Загубата бе втора поред за артилеристите и общо четвърта в последните им пет мача в първенството.

Домакините откриха резултата още в 12-ата минута, след като Крейг Доусън засече с глава центриране от корнер на Насер Шадли. Топчиите обаче отговориха мигновено и само три минути по-късно възстановиха равенството чрез Алексис Санчес, който се разписа за 1:1.

След почивката влезлият като резерва Хал Робсън-Кану отново изведе Уест Бромич напред. Уелският национал се оказа най-съобразителен в наказателното поле на съперника и с удар от десетина метра вкара за 2:1 в 56-ата минута. Крайният резултат оформи Крейг Доусън в 76-ата минута.

Така УБА увеличи точките си на 43 на 8-ото място в класирането, а Арсенал остава 5-и с 50 пункта, на 5 от първата четворка.

Опитайте приставката на Sportove.net за Google Chrome. С нея получавате в реално време най-актуалните новини директно в браузъра.