sportove.net

Реал прехвърли напрежението върху Барселона след 2:1 над Атлетик Билбао

real-madrid

В здрав сблъсък на „Сан Мамес” Карим Бензема и Кристиано Роналдо донесоха важната победа с 2:1 на Реал Мадрид над Атлетик Билбао в 28-ия кръг на Ла Лига Сантандер. „Белия балет” увеличи разликата пред Барселона на 5 точки в своя полза при равни мачове. Каталунците гостуват на Валенсия в неделя.

Атлетик имаше 16 победи и 3 равенства в своите 19 последни домакинства.

Последната загуба дойде от Барса през август.

В началото гол на Роналдо бе справедливо отменен поради засада.

След това вратарят със звучното име Кепа Арисабалага спаси удар на португалеца преди Кристиано да асистира на Карим Бензема, извел с хладнокръвие „Белия балет” в 25-ата минута.

Попадението е 16-о за французина този сезон, а Роналдо му подаде за гол за 19-и път!

Тимът на Ернесто Валверде се наслаждаваше на топката в големи периоди, но без да застрашава твърде често вратата на Реал. Все пак Адурис материализира един от редките шансове.

Ветеранът изравни в 65-ата минута. Центриране отдясно бе свалено от Раул Гарсия и Адурис с глава и рикошет в ръката на бранител направи 1:1.

Но Каземиро се превърна в неочакван герой само три минути по-късно. Той бе оставен непокрит при корнер и осигури 13-ата победа на Мадрид в 15 мача с баския тим. Асистенцията бе на Роналдо.

Отборът на Зинедин Зидан ще бъде лидер в паузата за мачовете на националните отбори. Реал преследва първата си титла на Испания от 2012 г. насам.

Опитайте приставката на Sportove.net за Google Chrome. С нея получавате в реално време най-актуалните новини директно в браузъра.