Алегри критичен след победата

Старши треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри не беше никак доволен от играта на своя отбор, въпреки победата над Порто и класирането за четвъртфиналите в Шампионската лига. „Бианконерите“ се наложиха с 1:0 в Торино и отстраниха португалския тим с общ резултат 3:0.

„Изпълнихме задачата да се класираме за четвъртфиналите, а сега предстои да разберем кой ще е следващият ни съперник. Ювентус обаче трябва да играе по-добре.

Днес не съм доволен от това, което видях, особено през второто полувреме. Резултатът не е всичко. Порто на няколко пъти можеше да ни накаже, защото след почивката развивахме лошо атаките си и в същото време бъркахме в защита“, не скри разочарованието си Алегри.

„Трябва да изберем едно от двете: или да вкарваме повече голове, или да контролираме мачовете по начин, който не дава на противника да създава много положения. Срещу Порто не се получи нито едното. Положителното е, че продължаваме напред и видяхме точно върху какво трябва да работим“, добави наставникът на Юве.