Приказката на Лестър в Шампионската лига продължава!

Лестър Сити победи Севиля с 2:0 на стадион „Кинг Пауър“ в осминафинален мач реванш от Шампионската лига.

Главен арбитър на срещата бе италианецът Даниеле Орсато.

С общ резултат 3:2 английският тим се класира в следващата фаза на турнира.

„Лисиците“ откриха резулатата в 26-та минута след статично положение.

Рияд Марез центрира от пряк свободен удар. Топката прелетя над купа от тела в наказателното поле на гостите и рикошира в коляното на Уес Морган, който атакува на задна греда. Рико само изгледа как кълбото се оплита в мрежата му.

Отново Рияд Марез бе замесен и във второто попадение за английския шампион. Оказаки опита удар от границата на пеналта, но защитник блокира. Избитата топка попадна в краката на алжирското крило на Лестър. Марез центрира от десния фланг. Бранител опита да изчисти с глава, но вместо това намери Марк Олбрайтън, непокрит в пеналта. Бившият футболист на Астън Вила бе оставен да си овладее спокойно топката с шут по земя да я прати в долния ляв ъгъл на Рико.

Петнадесет минути преди края ситуацията за Севиля се усложни допълнително. Реферът Орсато показа втори жълт картон на Самир Насри и бившият френски национал напусна терена преждевременно, оставяйки своите съотборници с човек по-малко.

Въпреки това обаче, в 79-та минута андалусийците получи правото да изпълнят дузпа. Шмайхел фаулира Витоло и бе официално предупреден. Стивън Н`Зонзи пое отговорността да стреля от бялата точка, но вратарят на Лестър поправи грешката си, спасявайки удара.

Орсато даде четири минути продължение на редовното време. След техния край футболистите на Лестър триумфираха.