Американец е следващото препятствие пред Григор Димитров

Представителят на домакините Джак Сок ще бъде следващият съперник на Григор Димитров на турнира от сериите „Мастърс“ в Индиън Уелс. 17-ият в схемата американец се класира за третия кръг на престижната надпревара след трудна победа срещу финландския квалификант Хенри Лааксонен с 6:3, 0:6, 6:4.

Сок загуби сет на нула, но все пак успя да се справи с 123-ия в световната ранглиста скандинавец. Битката между двамата продължи час и 40 минути, през които американецът наниза 5 аса, но направи и същия брой двойни грешки.

Димитров има 2 поражения от 3 мача срещу Сок. Тяхното съперничество започна през 2014 година на турнира в зала в Стокхолм, където хасковлията спечели на четвъртфиналите с 5:7, 6:4, 6:3. Последваха обаче две загуби – в първия кръг на „Ролан Гарос“ през 2015 година – 7:6, 2:6, 3:6 и два месеца по-късно на турнира от сериите „Мастърс“ в Канада с 5:7, 7:6, 7:5.

Мачът между Григор Димитров и Джак Сок ще бъде във вторник.