ЦСКА победи Монтана с 2:1

ЦСКА победи Монтана с 2:1 в мач от XXIV кръг на Първа професионална лига. Армейците контролираха мача през цялото време, но куп пропуски ги лишиха от по-изразителен успех. В 28 минута Кевин Меркадо записа първия си гол с червения екип. 11 минути по-късно Кирил Десподов удвои преднината на червените.

През втората част отново ЦСКА беше отборът, който активно търсеше гола. Кевин Кумемба уцели страничната греда, а само отличните намеси на Евгени Александров предотвратиха още голове във вратата на Монтана. Противно на логиката, в края на мача гостите стигнаха до гол във вратата на Китанов при бърза контра. До края отново ЦСКА имаше възможност за ново попадение, но ударът на Кулма мина на сантиметри от гредата на Александров.

След този кръг ЦСКА продължава да е на трето място във временното класиране с актив от 45 точки. Армейците вече са недостижими за четвъртия Локомотив Пловдив, който е и следващият им съперник.