Манчестър Сити е на полуфинал за ФА Къп

Манчестър Сити се класира без особени затруднения за полуфиналите на турнира ФА Къп, след като спечели с 2:0 визитата си на Мидълзбро. Гостите владееха инициативата през по-голямата част от двубоя и си заслужиха участието в следващата фаза. Те откриха резултата още в третата минута, когато домакините оставиха трима „граждани” в положение на засада, ала топката бе насочена към навлизащия от дълбочина Пабло Сабалета. Той овладя и подаде към триото пред вратарското поле, където Рахим Стърлинг се размина, ала после Давид Силва отблизо даде аванс на своите.

После Мидълзбро изравни играта и до почивката нови попадения не паднаха.

Веднага след нея обаче гостите имаха още две възможности за гол. Първо удар на Давид Силва бе спасен, а после такъв на Серхио Агуеро срещна гредата.Брад Гузан блесна с още две ключови намеси малко след изтичането на първия игрови час, една от които след чудесен удар на Лирой Сане. Последният бе в основната на втория гол за „гражданите”, дошъл малко по-късно.

В 67-ата минута лятната покупка на Пеп Гуардиола направи двойно подаване с Гаел Клиши и достави чудесно центриране към пеналта, където Серхио Агуеро засече от движение и прати топката в мрежата.

Така аржентинският нападател вкара своя шести гол в пет мача и показа недвусмислено, че има място в Манчестър Сити.

Малко преди края Фабио да Силва от домакините стреля с глава и преодоля вратаря, но Джон Стоунс изчисти от голлинията.

В крайна сметка „гражданите” продължават напред и вече мислят за визитата си на Монако в 1/8-финалите на Шампионската лига тази сряда.