Лудогорец излиза за разгром над Верея

Лудогорец излиза за трета поредна победа от началото на пролетния дял. Разградчани приемат Верея Стара Загора от 17:30 часа. След чистите успехи над Монтана (4:0) и Славия (2:0) сега орлите са амбицирани за ноби три точки, които да подплатят с разгром. През есента Лудогорец разби Верея в Стара Загора с 5:1.

През седмицата разградчани отпаднаха от Лига Европа, след като преклониха глава пред Копенхаген на 1/16-фина-лите, и сега са амбицирани за убедителен успех. За целта орлите ще търсят ранен гол и решаване на срещата още до почивката. Старши треньорът Георги Дерменджиев е предвидил няколко промени по състава. Почти сигурно на вратата като титуляр ще започне Ренен вместо Владислав Стоянов. Това ще е и официален дебют за бразилеца под рамката. Рокади ще има и в отбрана. Възможно е да бъде дадена почивка на Козмин Моци, а двойката централни защитници да е Паломино и Пластун. Сисиньо най-вероятно ще започне на десния бек вместо Йордан Минев. В средата на терена шанс за изява отново ще получи Кампаняро, който ще действа до капитана Светослав Дяков. Атаката отново ще бъде водена от Клаудиу Кешерю. На лявото крило ще е Вандерсон. Кишада, както и срещу Славия, ще действа зад румънеца, а на пейката заедно с Марселиньо ще остане и Джонатан Кафу. Бразилецът разочарова тотално през пролетта и вместо него на десния фланг ще е Мисиджан. Всички тези промени са планирани с цел освежаване на състава и максимално ротиране на играчите. Старши треньорът Георги Дерменджиев изключи тимът му да подцени съперника, който в миналия кръг загуби от Локомотив Пловдив с гол в края. Орлите пък не познават вкуса на поражението в Първа лига от 13 август миналата година, когато паднаха при визитата си на Левски. При последното си домакинство обаче разградчани загубиха две точки, след като завършиха 1:1 с Черно море.