Долгополов с първи финал в турнирите на АТП от три години насам

Украинецът Александър Долгополов се класира за финала на турнира по тенис на червени кортове в Буенос Айрес (Аржентина) с награден фонд 624340 долара. Долгополов надделя над поставения под номер 4 Пабло Кареньо Буста (Испания) със 7:5, 6:2 за 68 минути.

66-ият в световната ранглиста украинец загуби първото си подаване в мача, но веднага изравни, а след това стигна и до пълен обрат с решаващ пробив в 12-ия гейм. Във втората част Долгополов поведе с 3:0 и нямаше проблеми до края.

Така той се класира за първия си финал в турнирите на АТP от края на февруари 2014 година в Рио де Жанейро.

В търсене на трета титла в кариерата си и първа от 2012 година насам Долгополов ще се изправи на финала срещу водача в схемата Кей Нишикори (Япония), който победи участващия с „уайлд кард“ представител на домакините Карлос Берлок.