Дубински донесе ценна победа за Кълъмбъс срещу Питсбърг

Брендън Дубински вкара само минута след началото на продължението при победа на Кълъмбъс с 2:1 над Питсбърг в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Успехът беше изключително важен за домакините, защото с него те се доближиха само на точка от шампионите в Столичната дивизия. Сергей Бобровски спаси 38 удара към вратата си, а Райън Мъри вкара през втората третина за победата на домакините. Иън Коул пък се разписа за гостите от Питсбърг, които загубиха за първи път в последните си четири мача след мощния удар на Дубински в продължението.

Яромир Ягър вкара във втората третина за победа на Флорида с 4:1 срещу Анахайм в друг мач от НХЛ. Джеймс Раймер спаси 35 удара на вратата на Пантерите, които вече имат три поредни победи. Колтън Скевюр също се разписа, Аарън Екблад вкара при числено предимство, а Дерек Маккензи оформи крайния резултат на празна мрежа.

Колорадо победи с 2:1 Каролина, след като Мико Рантанен вкара 4:23 минути след началото на продължението. Лавините спряха серията си от загуби на пет мача, след като Тайсън Бари вкара в редовното време, а Калвин Пикард спаси 28 шайби.