Отборът на Света спечели мача срещу изгряващите звезди в НБА

Отборът на Света победи този на САЩ в мача на изгряващите звезди, който е част от All Star уикенда в Националната баскетболна асоциация. Двубоят приключи при резултат 150:141. Наградата за най-полезен играч отиде при гарда на Денвър Нъгетс Джамал Мъри, който за 20 минути вкара 36 точки.

Бахамецът Бъди Хийлд, който е част от отбора домакин на уикенда – Ню Орлийнс Пеликанс, добави 28 и след мача сподели, че силно е искал да стане MVP.

Звездата на Ню Йорк Никс Кристапс Порзингис отбеляза 24 точки.

За САЩ Франк Камински, играч на Шарлът Хорнетс, отбеляза 27, а Карл-Антъни Таунс добави 22.

Това е третият мач на изгряващите звезди в този формат. През 2015 г. Светът победи със 121:112, а 2016 г. САЩ се поздрави с успеха след 157:154. И в двата случая наградата за най-полезен играчи отиде при баскетболисти на Минесота Тимбъруулвс – първо при Андрю Уигинс, а след това при Зак Лавин.