Атлетик (Билбао) победи АПОЕЛ (Никозия) с 3:2 в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа

Атлетик (Билбао) победи АПОЕЛ (Никозия) с 3:2 в първи мач от елиминациите в Лига Европа. Българският национал Живко Миланов излезе титуляр за кипърския тим и остана на терена до края на срещата.

Ефрем откри за гостите в 36-ата минута. Той се възползва от брилянтен извеждаш пас на Оливейра и стреля покрай вратаря на баските за 0:1.

Отговорът на Атлетик не закъсня. Само секунди по-късно Баленсияга центрира остро пред вратата на АПОЕЛ, топката се отби от рамото на същия Ефрем и спря в мрежата на гостите за 1:1. В 61-ата минута Муниянин изведе отлично Арис Адурици и опитният голаджия направи обрата пълен с шут по диагонала – 2:1.

В 72-ата дойде ред и на Иняки Уилямс да се разпише за 3:1. Малко преди последния съдийски сигнал Яниотас се възползва от гаф на защитата в червено-бяло и се разписа за 3:2. Реваншът в Кипър обещава да е доста интересен.