Фенове поискаха оставката на Барцокас

Александър Везенков не е достатъчен, за да може Барселона да побеждава. Това заключиха медиите в Испания, след като блаугранас допуснаха четвърта поредна загуба в Евролигата. Този път каталунците паднаха у дома от един от най-слабите състави в турнира – Галатасарай. Турците нямаха победа като гост през сезона, но ето, че дойде визитата на състава на Йоргос Барцокас, за да си тръгнат с успех с 69:62.

Резултат, който разгневи привържениците на Барса и част от тях развяха белите кърпички – символ за искане на оставка на специалиста вследствие на разочарованието от играта на отбора. И   докато   каталунците продължават да страдат, то играта на Везенков специално се подобрява. Индивидуалните показатели на 21-годишния българин стават все по-добри. Срещу Галатасарай той записа най-резултатния си мач в Евролигата, постигайки 18 точки, по 2 борби и откраднати топки и 1 асистенция за 25 минути. Крилото извлича максимума от контузиите на съотборниците си, но за негово съжаление и това на отбора той все още не е готов да бъде лидер и това се отразява под формата на негативни резултати.