Йежи Янович е първият съперник на Григор Димитров

Йежи Янович (Полша) победи Дуди Села (Израел) с 6:4, 6:4 и ще е първият съперник на Григор Димитров в тазгодишното издание на Garanti Koza Sofia Open.

Българинът като поставен под №3 почива в първия кръг и ще започне участието си от втория в четвъртък от 18 ч.

Янович е висок 203 сантиметра и доминираше през целия мач на корта в столичната зала „Арена Армеец“. Той пропусна две добри възможности за пробив още в първия гейм, но в седмия успя да поведе в резултата.

Във втората част Села успя да направи пробив, но полякът бързо се върна в мача и успя да победи съперника си само за 1 час и 5 минути.

Димитров и Янович до момента са се срещали два пъти на ниво АТП, като са си разменили по една победа. Полякът, 267-и в света и бивш №14, победи българина с 2:1 сета в Синсинати през 2014 г., а през следващия сезон отстъпи с 0:2 на клея в Рим.