Дончич изведе Реал еднолично на върха в Евролигата

Джефри Тейлър и 17-годишният Лука Дончич отбелязаха по 16 точки, с които помогнаха на Реал Мадрид да победи Баскония със 79:71 в испанското дерби от 21-вия кръг на баскетболната Евролига. Победата прати „кралския клуб“ еднолично на върха в класирането с 16 победи и 5 поражения. Двата отбора се движеха близко в резултата един до друг през цялото време, но гостите от Мадрид успяваха да спечелят с минимален резултат всяка една от четирите части, което до голяма степен се дължеше на изключително малкото грешки, които направиха играчите на Пабло Ласо.

Реал допусна едва 5 неточности за целия двубой, докато домакините от Баскония направи 11 грешки в мача.

Мексиканският център Густаво Айон добави 11 точки за Реал, докато за Баскония най-полезен бе бившият играч на Далас Маверикс Родриг Бобоа, който отбеляза 20 точки. В Истанбул Панатинайкос постигна победа с 84:79 над домакина Галатасарай. Гърците загубиха първата четвърт с 18:24, но след 25:16 във втората взеха контрол над мача и не допуснаха повече обрати. Майк Джеймс отбеляза 18 точки за Пао, а по 15 прибавиха Крис Сингълтън и Джеймс Фелдайн.

За Галатасарай германецът Тибор Плайс завърши с 15, а по 14 добавиха Владимир Мицов и Блейк Шилб. В последния мач от петъчната програма Анадолу Ефес победи Цървена звезда като гост с 86:72. Дерик Браун вкара 20 точки за турския тим, а 16 отбеляза Брайънт Дънстън. За „звездашите“, които изиграха ужасяваща втора четвърт, завършила 31:16 в полза на Анадолу, Марко Симонович реализира 17 точки.