Марица разгроми Левски

Марица (Пловдив) продължи безгрешния си ход от началото на сезона. Шампионките записаха осмата си поредна победа, този път срещу гостуващия Левски (София) с 3:0 (25:12, 25:13, 25:15) след 61 минути игра пред над 700 зрители в зала Пловдивски университет. Жълто-сините остават в челото на временното класиране, вече с 24 точки и 24:1 гейма.

Старши-треньорът Иван Петков реши да остави някои от най-опитните си обичайни титулярки извън стартовите седем.

Така Радосвета Тенева, Ивелина Монова, Виктория Григорова и Габриела Цветанова получиха почивка и изобщо не излязоха срещу младия състав на Левски. И в трите гейма Марица започна в състав Кристина Чешляр, Марина Ковачева, Симона Димитрова, Силвана Чаушева, Мария Данчева, Нася Димитрова и Жана Тодорова. В последната трета част в игра влязоха и най-младите – разпределителката Йоанна Атанасова и Ани Боздева като диагонал.

С тези волейболистки Марица не срещна особени проблеми да надиграе противника убедително. Домакините не изпуснаха инициативата в нито един момент от мача и се поздравиха със заслужена победа.

Топреализатор на мача стана центърът Мария Данчева с 11 точки. Никоя от останалите волейболистки на двата отбора не стигна до двуцифрен актив.

В следващия кръг Марица гостува на Славия (София). Този мач е на 3 февруари, петък, от 17:00 б.в. в столичната зала Панайот Пондалов.