ЛеБрон, Кайри и 19 тройки опариха Финикс

Шампионът Кливланд се възстанови от загубата от Голдън Стейт с убедителна победа у дома над Финикс. ЛеБрон Джеймс и Кайри Ървинг дадоха урок на Сънс, а Кавалиърс спечелиха със 118:103 след прекрасен мач на две от големите си звезди, които поеха още повече отговорност в отъствието на Кевин Лав.

ЛеБрон остана на една борба от “трипъл-дабъл” – 21 точки, 15 борби и 9 асистенции за 39 минути. Краля стреля 80% за 2 точки (8/10) и допълни силното си представяне с 2 чадъра и 1 отнета топка.

Ървинг от своя страна вкара 26 точки, даде 4 завършващи паса и отне 2 топки за 33 минути.

Джеймс Джоунс започна като титуляр за домакините и за 20 минути вкара 14 точки, които бяха повече от общия му актив в мачовете от началото на 2017 година. Чанинг Фрай завърши с 18, а Иман Шъмпърт със 17, като Кавс бяха под пара от тройката, реализирайки 19 от общо 43 шута от зоната за три точки.

Тайсън Чандлър и Ерик Бледсоу си поделиха топреализаторската позиция за Сънс с по 22 точки. Чандлър овладя 16 борби, а Бледсоу даде 8 асистенции. Младокът Девин Букър продължи впечатляващия си сезон с 21 точки, 7 борби и 8 асистенции.