Обамеянг потопи Габон в сълзи

Габон стана третият домакин, който е аут от турнира за Купата на африканските нации в груповата фаза. Тимът от западното крайбрежие с голямата си звезда Пиер-Емерик Обамеянг завърши 0:0 с Камерун в последния кръг от група „А” на надпреварата и остана трети с 3 точки.

В другия мач Буркина Фасо победи 2:0 Гвинея-Бисау и спечели групата с 5 точки.

Камерун продължава като втори също с 5 точки.

Именно Обамеянг пропусна златен шанс за Габон в 3-ата минута, когато прати встрани от няколко метра.

Неговият съотборник Денис Буанга предизвика спасявания от Фабрис Ондоа. Освен това Буанга можеше да се превърне в абсолютен герой в края, но неговият удар се отби от страничния стълб.

Буркина Фасо се класира на четвъртфиналите като победител в групата след 2:0 над дебютанта Гвинея-Бисау.

Суматоха в защита доведе до откриване на резултата в 11-ата минута, като защитникът Рудинилсон Силва си вкара автогол.

Нападателят на Аякс Бертранд Траоре, който е преотстъпен от Челси, удвои аванса на „жребците” с премерен удар в 57-ата минута.

Гвинея-Бисау, който дебютира в това издание на турнира, завършва като последен с 1 точка.

На четвъртфиналите Камерун ще срещне Сенегал, който няма как да бъде изместен от първото място в група „В“, докато Буркина Фасо ще играе с втория от там (Тунис, Алжир или Зимбабве).