Във вторник ще се изиграят срещите от първи кръг в долните половини на схемите при мъжете и жените на Australian Open. На двата най-големи корта в Мелбърн в игра ще видим и нашите представители – Григор Димитров и Цветана Пиронкова. Ето и всички срещи, които трябва да се изиграят във вторник:
„Род Лейвър Арина“, начало 02:00 часа:
Каролина Плишкова (Чехия, №5) – Сара Сорибес Тормо (Испания)
Белинда Бенчич (Швейцария) – Серина Уилямс (САЩ, №2)
Флориан Майер (Германия) – Рафаел Надал (Испания, №9)
вечерна сесия, начало 10:00 часа:
Фернандо Вердаско (Испания) – Новак Джокович (Сърбия, №2)
Цветана Пиронкова (България) – Агниешка Радванска (Полша, №3)
„Маргарет Корт Арина“, начало 02:00 часа:
Кирстен Флипкенс (Белгия) – Йохана Конта (Великобритания, №9)
Дъстин Браун (Германия) – Милош Раонич (Канада, №3)
Хедър Уотсън (Великобритания) – Саманта Стосър (Австралия, №18)
вечерна сесия, начало 10:00 часа:
Григор Димитров (България, №15) – Кристофър О′Конъл (Австралия)
Дария Гаврилова (Австралия, №22) – Наоми Броуди (Великобритания)
„Хайсенс Арина“, начало 02:00 часа:
Александър Зверев (Германия, №24) – Робин Хаасе (Холандия)
Доминика Цибулкова (Словакия, №6) – Дениса Алертова (Чехия)
Каролина Вожняцки (Дания, №17) – Арина Родионова (Австралия)
не преди 08:00 часа:
Омар Джасика (Австралия) – Давид Ферер (Испания, №21)
Корт №2, начало 02:00 часа:
Катерина Бондаренко (Украйна) – Каролин Гарсия (Франция, №21)
Рейли Опелка (САЩ) – Давид Гофен (Белгия, №11)
Джордан Томпсън (Австралия) – Жоао Соуза (Португалия)
Барбора Стрицова (Чехия, №16) – Елизавета Куличкова (Русия)
Корт №3, начало 02:00 часа:
Янина Викмайер (Белгия) – Луцие Шафаржова (Чехия)
Елена Веснина (Русия, №14) – Ана Богдан (Румъния)
Доминик Тийм (Австрия, №8) – Ян-Ленард Щруф (Германия)
Гаел Монфис (Франция, №6) – Иржи Весели (Чехия)
корт №5, начало 02:00 часа:
Джаред Доналдсън (САЩ) – Рожерио Дутра Силва (Бразилия)
Кайл Едмънд (Великобритания) – Сантяго Хиралдо (Колумбия)
Дженифър Бреди (САЩ) – Юхана Ларшон (Швеция)
Кейла Дей (САЩ) – Андреа Петкович (Германия)
Корт №7, начало 02:00 часа:
Екатерина Александрова (Русия) – Екатерина Макарова (Русия, №30)
Йошихито Нишиока (Япония) – Алекс Болт (Австралия)
Роберто Баутиста Агут (Испания, №13) – Гиодо Пея (Аржентина)
Данка Ковинич (Черна гора) – Сайсай Джан (Китай)
Корт №8, начало 02:00 часа:
Луксика Кумкум (Тайланд) – Наоми Осака (Япония)
Сара Ерани (Италия) – Риза Озаки (Япония)
Блейк Мот (Австралия) – Ришар Гаске (Франция, №18)
Томи Хаас (Германия) – Беноа Пер (Франция)
Корт №10, начало 02:00 часа:
Томас Фабиано (Италия) – Доналд Йънг (САЩ)
Лин Жу (Китай) – Йелена Остапенко (Латвия)
Жил Мюлер (Люксембург) – Тейлър Фритц (САЩ)
Корт №12, начало 02:00 часа:
ирина Фалкони (САЩ) – Ксиниан Хан (Китай)
Франсис Тиафо (САЩ) – Михаил Кукушкин (Казахстан)
Манди Минела (Люксембург) – Магда Линет (Полша)
Хьон Чун (Южна Корея) – Ренцо Оливо (Аржентина)
Корт №13, начало 02:00 часа:
Жил Симон (Франция, №25) – Майкъл Мо (САЩ)
Донна Векич (Хърватия) – Лизет Кабрера (Австралия)
Михаил Южни (Русия) – Маркос Багдатис (Кипър)
Камила Джорджи (Италия) – Тимеа Бачински (Швейцария, №12)
Корт №14, начало 02:00 часа:
Каала Буюкакчай (Турция) – Оушън Доден (Франция)
Ализе Корне (Франция, №28) – Миртий Жорж (Франция)
Александър Долгополов (Украйна) – Борна Чорич (Хърватия)
Денис Истомин (Узбекистан) – Иван Додиг (Хърватия)
Корт №15, начало 02:00 часа:
Николоз Басилашвили (Грузия) – Филип Колшрайбер (Германия, №32)
Мария Сакари (Гърция) – Анет Контавейт (Естония)
Адам Павлашек (Чехия) – Андрю Уитингтън (Австралия)
Корт №19, начало 02:00 часа:
Анна Блинкова (Русия) – Моника Никулеску (Румъния)
Пабло Кареньо Буста (Испания, №30) – Питър Полански (Канада)
Иво Карлович (Хърватия, №20) – Орасио Себайос (Аржентина)
Миряна Лучич-Барони (Хърватия) – Киан Ванг (Китай)
Корт №20, начало 02:00 часа:
Тимеа Бачински (Унгария, №25) – Никол Гибс (САЩ)
Лара Аруабарена (Испания) – Юлия Путинцева (Казахстан, №31)
Дмитри Турсунов (Русия) – Радек Щепанек (Китай)
Фабио Фонини (Италия) – Фелисиано Лопес (Испания, №28)
Корт №22, начало 02:00 часа:
Карин Кнап (Италия) – Сие-Су Уей (Тайван)
Раду Албот (Молдова) – Карлос Берлок (Аржентина)
Данил Медведев (Русия) – Ернесто Ескобедо (САЩ)
Ана Конюх (Хърватия) – Кристина Младенович (Франция)