Антъни Иванов е Най-добър млад спортист за 2016 г. (видео)

Плувецът Антъни Иванов спечели приза Най-добър млад спортист на България за 2016-та година.

В анкетата, която се организира за 6-ти път, младият плувец събра най-много гласове – 378 точки от вота на спортните журналисти, като наградата му бе връчена от спортния министър в оставка Красен Кралев. Антъни Иванов за втори път влиза в класацията, като през 2015-та година той заема 4-то място. На второ място се нареди състезателката по шорттрек Катрин Маноилова, а на почетното трето място представителят ни в кану-каяка – Ангел Кодинов.

Младата ни надежда в плуването Антъни Иванов спечели през изминалата година сребърен медал от европейското първенство за младежи в Унгария в дисциплината 200 метра бътерфлай. Той взима участие и на полуфинал в дебютното си европейско първенство за мъже в Лондон, като също така плува и на Световното в малък басейн за мъже в Канада, където записва престижното 15-то място.