Джак Сок триумфира на финала Оклънд

Джак Сок спечели титлата на турнира по тенис в Оклънд (Нова Зеландия) с награден фонд 508 360 долара. На финала поставеният под номер 4 американец победи с 6:3, 5:7, 6:3 срещу Жоао Соуза. В седмия гейм на първата част финалистът от миналия сезон Сок направи пробив в сервиса на португалеца и след това закономерно поведе в резултата. 27-годишният Соуза спечели подаването на Сок и взе аванс от 6:5 във втория сет, след което изравни резултата при собствен начален удар.

Решителната част отново започна добре за Соуза, който направи нов пробив, но представителят на САЩ изравни до 2:2. До края на двубоя португалският тенисист спечели едва един гейм, а Сок пак проби подаването на съперника си в осмия гейм. Това е общо втората титла за Джак Сок от турнирите на ATP, като първата е на клей в Хюстън (САЩ) през 2015 година. Американецът, който е на 24 години и заема 23-то място в световната ранглиста, изравни баланса от срещите си със Соуза на 1:1 победи.