Убиецът на лидери го направи отново

Мемфис продължава да печели срещу най-добрите отбори в Западната конференция и след като постигна голям обрат срещу вицешампионите от Голдън Стейт, сега триумфира и при гостуването си в Хюстън. Гризлис надиграха Рокетс със 110:105 и нанесоха втора загуба поред на селекцията на Майк Д’Антъни.

Подобно на знаменитата победа над Уориърс и сега играчите на Дейвид Физдейл направиха страхотно второ полувреме, което започнаха с изоставане от 13 точки, но във вторите 24 минути лимитираха “ракетите” до само 41 точки. Мемфис има пълна успеваемост срещу отборите на Голдън Стейт (№1 на Запад) и Хюстън (№3 на Запад) този сезон – 4-0.

Шестима играчи на гостите вкараха поне по 13 точки, а най-резултатният играч бе доста неочакван – Тони Алън. Защитният специалист завърши с 22 точки за 25 минути при почти перфектен мерник от игра – 9/10 за 2 точки, както и 4/8 от линията за наказателни удари. Гардът направи и 3 асистенции, както и хвана 4 борби и отне 1 топка.

Майк Конли със 17 точки и 9 асистенции също имаше значителна заслуга, а Зак Рандълф влезе от пейката с 16 точки и 12 борби. Марк Гасол (14 точки, 6 борби и 6 асистенции), Трой Даниълс (13 точки) и Джеймс Енис (12 точки) бяха останалите ключови фигури за победа №25 на Гризлис.

Джеймс Хардън отново бе близо до “трипъл-дабъл”, но освен своите 27 точки той направи 9 асистенции, както и 7 грешки от общо 12 за своя тим. Гостите от Тенеси стигнаха до победата въпреки че завършиха с 10 повече от Рокетс в тази категория – общо 22.