Мемфис с велик обрат срещу Голдън Стейт

Мемфис стигна до победа, която ще се помни дълго време както от феновете на Гризлис, така и от тези на потърпевшия тим, който изпусна аванс от 24 точки – Голдън Стейт. За втори път през сезона играчите от щата Тенеси се справиха с Уориърс, но този път това се случи в тила на врага – в “Оракъл Арина” в Оукланд, където гостите спечелиха със 128:119, след като наваксаха сериозно изоставане и спечелиха след продължение.

В последната четвърт на мача Гризлис удържаха съперника си до едва 13 точки и стрелба 2/13 от игра за баскетболистите на Стив Кър. Майк Конли прати мача в продължение, реализирайки хладнокръвно стрелба за 111:111 при оставащи 7 секунди от четвъртата част.

В допълнителното време играчите на Гризлис успяха при първите си пет стрелби и в същото време отново играха агресивно в защита, за да се поздравят с финалния успех и 128:119.

В заключителните 12 минути, както и в продължението, Мемфис отбелеяза общо 49 точки срещу само 21 за Голдън Стейт. С този успех гостите стават първият отбор от сезон 2014/2015 насам, който успява да победи Уориърс два пъти в рамките на редовния сезон. Тогава това бе сторено от Сан Антонио Спърс.

Майк Конли и Зак Рандълф вкараха по 27 точки за победителите. Конли добави 12 асистенции и 4 борби, а Рандълф – 11 борби и 6 асистенции. Марк Гасол също премина кота “20” с 23 отбелязани точки, а Тони Алън, който игра 48 минути вкара 11 точки, овладя 12 борби, направи 3 асистенции и отне 6 топки от противниците. Трой Даниълс направи перфектно включване с 12 точки и 4/7 от тройката.

Стеф Къри наниза 40 за Уориърс. Кевин Дюрант добави 27 плюс 13 борби и 4 асистенции, а Клей Томпсън остана със 17.

Резервите на Мемфис завършиха с общо 53 точки, 23 борби и 9 асистенции срещу 14/9/5 за тези на домакините.

Загубата бе едва трета у дома и общо шеста за сезона за вицешампионите, които имат и 31 победи през редовния сезон до момента, но статистиката не е на тяхна страна срещу Сан Антонио, Кливлънд, Хюстън и Мемфис – в тези мачове балансът им е 0-5. Гризлис от своя страна са с баланс 23-16.