Спърс съкрушиха Нъгетс в Денвър

Сан Антонио постигна седемнадесетата си победа далеч от дома и има само три загуби при гостуванията си от началото на сезона. Спърс се наложиха с убедителното 127:99 при визитата си на Денвър и така вече имат актив от 29 победи и само 7 поражения, оглавявайки класирането на Югозападната дивизия в НБА.

Трима играчи от стартовите пет на Грег Попович вкараха поне по 20 точки, а четвърти остана със 17. ЛаМаркъс Олдридж с 28 и Кауай Ленърд с 24 поведоха гостите от Тексас, докато Тони Паркър бе блестящ с 21 точки (9/10 за 2 точки и 1/1 от тройката), 9 асистенции и само 1 грешка за 24 минути.

Пау Гасол вкара 17 точки, а Ману Джинбоили – 11.

Никола Йокич с 19 точки, 11 борби и 5 асистенции бе най-добър за домакините. Данило Галинари остана с 15 точки, а Дарел Артър с 13 за едва 19 минути.