Мидълзбро и Лестър завършиха наравно 0:0 в мач от 20-ия кръг на Висшата лига

Мидълзбро и Лестър завършиха при равенство 0:0 в двубой от 20-ия кръг на Висшата лига. Мачът се игра на „Ривърсайт стейдиъм“ пред 32 437 зрители, които обаче не станаха свидетели на особено качествен футбол. Двата отбора отправиха общо 4 точни удара за цялото игрово време. Домакините владееха топката 63%, футболистите на мениджъра Айтор Каранка атакуваха по-настоятелно, но трудно стигаха до чисти положения.

Това бе трето поредно равенство за Лестър като гост. Докато домакините спечелиха точка след двете си поредни загуби от Бърнли и Манчестър Юнайтед.

По-запомнящите се положения в срещата станаха през второто полувреме. В 69-ата минута Лео Уйола стреля с глава след центриране отляво, но Брад Гузан не изпита трудности и улови с две ръце.

В 84-ата минута домакините можеха да открият резултата. Рамирес се възползва от грешка на Уес Морган, който не сполучи в опита си да изчисти с глава, овладя и стреля силно, но прати силно покрай вратата.

Така, Мидлъзбро събра 19 точки на 16-ото място, а Лестър има 21 на 14-ото.