Брутално! Оливие Жиру отбеляза гол за милиони, Арсенал започна годината с победа срещу Кристъл Палас (видео)

Отборът на Арсенал започна календарната 2017 година с домакинска победа. На своя „Емирейтс“ топчиите се наложиха с 2:0 над Кристъл Палас в последен мач от програмата на 19-ия кръг във Висшата лига. Така тимът на Арсен Венгер записа втора поредна победа в първенството и общо 12-а през сезона.

Освен със спечелените три точки, феновете на Арсенал ще запомнят днешната среща и с брилянтния гол на Оливие Жиру.

В 17-ата минута френският национал реализира истински шедьовър, засичайки с пета центриране отляво на Алексис Санчес. След удара на Жиру топката срещна напречната греда и влетя в мрежата на Хенеси за 1:0.

След почивката домакините подпечатаха успеха си с второ попадение. То падна в 56-ата минута, а негов автор бе Алекс Иуоби, който се оказа най-съобразителен в наказателното поле на съперника и от близка дистанция, реализира за крайното 2:0 в полза на Арсенал.

След успеха артилеристите се изкачиха до третата позиция във временното класиране с актив от 40 точки, измествайки градския съперник Тотнъм, който остана четвърти с 39. Кристъл Палас остава 17-и с 16 пункта.

Arsenal vs Crystal Palace 2-0 All Goals and… by TeQuieroRealMadrid