Иван Колев и Ница с тежка домакинска загуба във Франция

Българският волейболист Иван Колев и неговият Ница допуснаха тежка домакинска загуба във френската Лига А. Колев и съотборниците му паднаха у дома от Араго (Сет) с 0:3 (18:25, 22:25, 21:25) в мач от 10-ия кръг на първенството, игран снощи.

Иван Колев игра стабилно за Ница и реализира 9 точки (1 блок, 3 аса, 50% ефективност в атака и 28% перфектно посрещане). Латвийският диагонал Херманс Еглескалнс отново бе най-резултатен с 15 точки (58% ефективност в атака).

За тима на Сет опитният Мариен Моро завърши с 16 точки (1 ас и 58% ефективност в атака) за победата.

Така Колев и компания се смъкнаха на 8-о място във временното класиране с 14 точки след 5 победи и 5 загуби, с колкото са и Сет, който е 6-и, и 7-ия Тулуза, но с по 15 точки. В следващия 11-и кръг Ница е гост на лидера Шомон. Срещата е следващия четвъртък (5 януари 2017 година) от 21,00 часа българско време.