Барнс герой за Далас при завръщането на Дирк

Дирк Новицки се завърна в игра за Далас след 14 мача като зрител, но героят за Маверикс при гостуването на Лос Анджелис Клипърс бе друг. Харисън Барнс отбеляза победните две точки и тексасци шокираха един от лидерите на Западната конференция с 90:88 в собствената им зала „Стейпълс Сентър“.

Освен най-важния кош в мача, Барнс завърши с общо 24 точки за 38 минути игра при успеваемост 11/17 за 2 точки и 2/3 от наказателната линия. Шампионът от 2015 година с Голдън Стейт добави и 6 борби към личната си статистика.

Дирк Новицки игра на добро ниво и за само 15 минути успя да реализира 17 точки и да овладее 4 борби.

Уесли Матюс вкара 16 за деветата победа на Мавс, а Дерън Уилямс не успя да завърши с „дабъл-дабъл“ след 12 точки, 5 борби и 9 асистенции.

Крис Пол не игра за Клипърс заради проблеми с левия крак, а в негово отсъствие като титулярен плеймейкър започна Реймънд Фелтън. Джамал Крофърд наниза 26 точки при домакинското поражение на Ел Ей, докато Остин Ривърс остана с 16.