Казънс унищожи Блейзърс с 55 точки

ДеМаркъс Казънс остана на точка от най-доброто си постижение за вкарани точки в един мач и наказа Портланд с 55, а Сакраменто спечели в един изключително странен и интересен мач със 126:121.В последната минута на срещата звездата на домакините получи второ техническо нарушение и съотвено дисквалификация, защото изплю гумата си за уста в посока пейката на Блейзърс, но след това съдиите промениха решението си и го върнаха на терена.

№15 от Кингс вкара 17 от своите точки в последната част, а освен това овладя общо 13 борби, блокира 3 стрелби на съперниците си, отне 1 топка и направи 1 асистенция. ДеМаркъс стреля 17/28 от игра, включително 5/8 от тройката, а въпреки опитите на гостите да влязат под кожата му със здрава игра срещу него, той бе почти безпогрешен и от линията за наказателни удари – 16/17.

“Това, което се случва е нелепо. Наистина е нелепо. Нека всички видят какво се прави срещу нас всяка вечер. Абсурдно е”, коментира избухливият лидер на Сакраменто съдийското отсъждане, което в последствие бе отменено. Буги има 9 технически нарушения до момента през сезона и ако продължава в същия дух със сигурност ще задмине досегашното си върхово постижение от 17 в рамките на един сезон. Той добави още, че агресията на високите играчи на Портланд не го е уплашила, а напротив – той ги е “върнал обратно в реалността”.

Успехът на “кралете” сложи точка на лошата поредица от седем мача без победа срещу този съперник.

Тай Лоусън също изигра важна роля с 16 точки и 8 асистенции за победителите, Арън Афлало и Антъни Толивър вкараха по 11, а Дарън Колисън – 10.

Си Джей МакКълъм поведе Блейзърс с 36 точки. Деймиън Лилърд вкара 24 при стрелба 6/20, а Мейсън Плъмлий постигна рекордните за кариерата си 27 точки.

Кингс имат 11 победи и 17 загуби, а Портланд има също толкова поражения, но и два успеха повече.