Историческо! Видео повторенията във футбола влязоха в действие, вижте първия гол на технологията (видео)

Японският Кашима Антлърс стана първият азиатски отбор, който се класира за финала на Световното клубно първенство. Домакините на турнира победиха с 3:0 шампиона на Южна Америка Атлетико Насионал.

Освен с историческото класиране, двубоят ще се запомни и с обстоятелствата, при които падна първият гол. В 30-ата минута футболист от японския тим бе съборен, но сигнал не последва и играта продължи.

Няколко минути по-късно главният съдия Виктор Касай се консултира със системата за видео повторения и посочи бялата точка.

Съперникът на Кашима във финала ще стане ясен в четвъртък, когато ще се изиграе другият полуфинал, в който съперници ще бъдат шампиона на Европа Реал Мадрид и този на Северна Америка – Клуб Америка.

Atlético Nacional-Kashima Antlers 0-3 • Goal e… by Highlights-Serie-A