Ювентус с късен успех в дербито на Торино

Ювентус спечели дербито на Торино в Серия А, след като надделя над едноименния си градски съперник с 3:1. Гол на Андреа Белоти в началото на срещата не се оказа достатъчен, след като Гонсало Игуаин на два пъти и Миралем Пянич донесоха три гола и точки за Юве.

Торино поведоха първи, след като Андреа Белоти засече центриране отдясно в 16-та минута и взриви Олимпийския стадион.

Само седем минути по-късно обаче звездата на Юве Гонсало Игуаин получи топката пред наказателното поле след бърза атака, минала през Куадрадо и Манджукич.

Аржентинецът напредна в пеналта и преодоля без проблеми Джо Харт.

Развръзката дойде чак в 82-та минута, когато отново Игуаин бе герой за своите. Киелини прати далечен пас към него, Пипита се обърна и с мощен шут от въздуха не остави шансове на Харт, пращайки топката в долния ляв ъгъл.

Във втората минута на продължението пък друго от новите попълнения на бианконерите Миралем Пянич оформи крайното 3:1. Дибала проби страхотно отдясно, подаде на Игуаин, който не успя да преодолее стража на Торино, топката отново се върна в Дибала, който подаде на Пянич, а босненецът не сгреши.